آزمون دوره لیسانس

آزمون فوق لیسانس و دکتری

آزمون تخصص پزشکی

ارزشیابی رشته های غیر پزشکی

ارزشیابی رشته های پزشکی

شرایط انتقال به دانشگاههای ایران و ارزشیابی آنها

*پیشگفتار:

قبل از پرداختن به شرایط دقیق و نحوة ثبت نام و ورود به مؤسسات آموزش عالی ترکیه لازمی می دانیم پیرامون کلیات موضوع توضیحی هر چند مختصر ارائه نمائیم. دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی ترکیه در هر سال تحصیلی موظف به پذیرش سهمیه ای بالغ بر 4500 دانشجوی خارجی (غیر ترک) می باشند در این راستا سازمان ÖSYM (مرکز انتخاب و جایگزینی دانشجو) ترکیه متولی برگزاری آزمونی به نام YÖS (آزمون دانشجویان خارجی) گردیده که همه ساله در ماه آپریل در کشور ترکیه و چند کشور منطقه به طور همزمان برگزار می گردد.
با توجه به سطح معلومات دبیرستانی و هوش سرشار دانش آموزان ایرانی در مقایسه با داوطلبان سایر کشورهای منطقه و همچنین اعتبار علمی بسیار بالای دانشگاههای ترکیه، هزینه های تحصیلی و هزینه های زندگی بسیار پائین این کشور، برگزاری آزمون به زبان انگلیسی، سهل الوصول بودن تردد به کشور ترکیه و عوامل بسیاری از این قبیل فرصت استثنایی برای داوطلبین ایرانی مهیا شده است تا با شانس قبولی بسیار بالا امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر کشور ترکیه و چه بسا دانشگاههای آمریکا نصیبشان گردد.

دانشگاههای ترکیه:

سیستم آموزشی دانشگاههای ترکیه کاملاً مطابق با استانداردهای سیستم آموزشی آمریکا بوده و دروس به صورت ترمی-واحدی ارائه می گردد. زبان آموزشی بسته به دانشگاه و رشته، انگلیسی، فرانسه، آلمانی و یا ترکی خواهد بود.
تقویم آموزشی دانشگاه های ترکیه تقریباً همانند دانشگاه های ایران می باشد. بدین ترتیب که شروع ترم پائیز از ماه اکتبر و انتهای ژانویه و ترم بهار از فوریه آغاز و در ماه ژوئن به انتها خواهد رسید و ترمهای تابستانی از جولای تا آگوست خواهد بود.

رشته های تحصیلی:

توسط این آزمون امکان تحصیل در کلیه رشته های فنی مهندسی، پزشکی، هنر و علوم انسانی در دانشگاههای ترکیه فراهم می باشد.

اعتبار علمی:

دانشگاههای ترکیه در سال های گذشته اعتبار علمی بالایی در مجامع بین المللی کسب نموده اند به گونه ای که مدارک علمی این دانشگاهها در کلیه کشورهای دنیا شناخته شده می باشد. در رشته پزشکی پس از فارغ التحصیل کارت طبابت بین المللی اعطا می گردد. در کلیه رشته ها برای دانشجویان ممتاز امکان بورسیه شدن توسط سازمانها و مؤسسات آموزش آمریکایی و اروپایی میسر می باشد و حتی در برخی دانشگاههااز ترم دوم به بعد می توان به صورت انتقالی به دانشگاههای امریکا در همان رشته و ترم تحصیلی منتقل گردید.
وزارت علوم ایران هفده دانشگاه این کشور را به عنوان دانشگاه ردیف اول معرفی نموده است.
همچنین وزارت بهداشت مدارک علمی هشت دانشگاه پزشکی ترکیه را مورد تأیید قرار داده است.
1. لازم به ذکر است که اخیراً بر تعداد دانشگاه های مورد قبول ایران افزوده شده است.
2. نکته قابل توجه این که بعد از دانشگاههای انگلیس، بیشتر دانشگاههای ترکیه از سطح بالایی در بین کشورهای اروپایی برخوردار هستند و همچنین دانشگاه ها به منظور ارتقاء علمی خود با دانشگاه های معتبر جهان همکاری مستقیم دارند. به عنوان مثال دانشگاه حاجت تپه ترکیه با دانشگاه هاروارد ارتباط مستقیمی دارد.

امکانات دانشگاهی و خوابگاهی:

به طور کلی دانشگاههای ترکیه دارای امکانات وسیع و مناسبی از جهت فضای آموزشی، امکانات کتابخانه ای، اینترنتی و تجهیزات آزمایشگاهی، لوازم و زمین های ورزشی متعدد، امکانات تفریحی و خدمات درمانی و غیره می باشند. اکثر دانشگاهها دارای امکانات خوابگاهی با هزینه بسیار اندک می باشند و با وجود اینکه دانشگاه ها از پیش تعهدی جهت خوابگاه ارائه نمی نمایند لیکن در سالهای گذشته معمولاً امکان استفاده از خوابگاه برای دانشجویان ایرانی میسر بوده است.
دانشگاههای دولتی شامل 27 دانشگاه و با سهمیة پذیرش بالغ بر 2500 نفر و دانشگاههای خصوصی شامل 22 دانشگاه با سهمیة پذیرش بالغ بر 2400 نفر دانشجوی خارجی (غیر ترک) می باشد.

هزینه اقامت:

در کشور ترکیه هزینه اقامت بسیار مناسب می باشد به طوریکه در شهر آنکارا یک آپارتمان معمولی (حدود 80 متر در محله ای معمولی) را می توان حدود 250 دلار اجاره نمود. هزینه ارزاق مشابه کشورمان می باشد، هزینه البسه به مراتب ارزانتر از ایران می باشد. تنها تفاوت بارز در هزینه های حمل و نقل می باشد که البته برای دانشجویان تخفیف های ویژه ای (50%) در بلیط اتوبوس های شهری و برون شهری,ترن های شهری و حتی خطوط هواپیمایی در نظر گرفته می شود. علاوه بر این هزینه های درمانی دانشجویان نیز رایگان می باشد.

*ورود به دانشگاه در کشور ترکیه:

ورود به دانشگاه از مقطع دیپلم دبیرستان به بعد همانند ایران منوط به شرکت و قبولی در کنکور سراسری کشور ترکیه می باشد و در مقاطع بالاتر بستگی به ضوابط و قوانین هر دانشگاه دارد. در اینجا تکیه بر مقطع دیپلم به بعد بوده و نحوه و شرایط آن مفصلاً توضیح داده می شود.

آزمون سراسری YÖS:

امور مربوط به انتخاب و جایگزینی دانشجویان در مؤسسات آموزش عالی ترکیه توسط سازمان ÖSYM در این کشور پیگیری می شود و متقاضیان خارجی (غیر ترک) می بایست در آزمون YÖS که توسط این سازمان هر ساله برگزار می گردد شرکت و پس از احراز رتبه قبولی توانایی ثبت نام و ادامه تحصیل در مؤسسات آموزش عالی ترکیه را خواهند داشت.

شرایط شرکت کنندگان در آزمون:

برای شرکت در این آزمون شرط سنی وجود نداشته و کلیة دانش آموزان اعم از دبیرستان، فنی حرفه ای، کار دانش، هنرستان و ... که در سال آخر دبیرستان بوده و یا دارای دیپلم متوسطه یازده ساله می باشند اجازه شرکت در این آزمون را خواهند داشت.

مواد درسی و نحوة ارزشیابی:

1. آزمون YÖS شامل دو قسمت می باشد: قسمت اول: آزمون YÖS جهت سنجش استعدادهای آموزشی پایه شامل هوش و استعداد تحصیلی، ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست شناسی و جغرافیا در حد دوره دبیرستان، و شامل 80 سؤال تستی 5 گزینه ای در مدت 90 دقیقه به دو زبان انگلیسی و ترکی طراحی می گردد و مبنای اصلی پذیرش دانشجو می باشد.
قسمت دوم: سنجش سطح اطلاعات داوطلب به زبان ترکی می باشد که در این آزمون به هر داوطلب نمره A یا B یا C داده خواهد شد.
2. در این آزمون تنها یک پاسخ از پنج پاسخ صحیح بوده و می بایست فقط یک خانه خالی از پاسخ نامه با مداد مشکی نرم علامت گذاری گردد. ضمناًهر پاسخ غلط 4/1 امتیاز منفی خواهد داشت.

آموزش زبان ترکی:

این مؤسسه با توجه به نیاز داوطلبان ایرانی به فراگیری زبان ترکی استانبولی جهت تحصیل در دانشگاهها و نیز در زندگی روزمره اقدام به آموزش این زبان در کلاسهای فوق العاده می نماید. روش تدریس در این کلاسها منطبق بر اصول آموزشی زبان برای خارجیان، مورد تأیید مرکز تحقیق و توسعه و آموزش زبان ترکی دانشگاهها (TÖMER) بوده و در طی دوره های آموزشی مؤسسه به طور مستمر ارائه می گردد.

انتخاب رشته:

انتخاب رشته همانند دانشگاه سراسری ایران بعد از آزمون و دریافت نتایج صورت خواهد گرفت. لازم به ذکر است که انتخاب رشته الزاماً در یک گروه آموزشی نخواهد بود و همچنین ارتباطی به دیپلم دبیرستانی نخواهد داشت. مشاورین مجرب مؤسسه با توجه به تجربیات و آگاهی از آمار و نتایج سال های گذشته انتخاب رشته مناسبی را برای داوطلب انجام خواهد داد که این امر می تواند شانس قبولی داوطلبان را به مراتب افزایش دهد.

زمان آزمون:

آزمون YÖS روز یکشنبه 18 آپریل مطابق با 30 فروردین رأس ساعت 9 صبح در شهر آنکارا برگزار خواهد شد.

اعلام نتایج آزمون:

پس از پایان مراحل ارزشیابی و جایگزینی، کارنامه های شرکت کنندگان به آدرس آنان ارسال می شود.

*تحصیلات تکمیلی (مقاطع فوق لیسانس- دکترا)

گزینش دانشجو در مقاطع بالای لیسانس در دانشگاههای ترکیه از طریق کنکور سراسری انجام نمی پذیرد، بلکه دانشگاه ها به صورت جداگانه مدارک و امتیازهای لازم را از داوطلبان درخواست نموده و با برگزاری امتحانات داخلی اقدام به پذیرش دانشجو در این مقاطع می نمایند. بر این اساس ورود به دانشگاه ها در این مقاطع به مراتب آسانتر از دانشگاههای ایران می باشد.
دانشگاههای ترکیه سالانه دو بار اقدام به اعلام لیست رشته هایی که در آنها پذیرش دانشجوی فوق لیسانس و دکترا خواهند داشت و نیز ظرفیت پذیرش دانشجو درآن رشته ها برای هر دو مقطع می نمایند. داوطلبان باید رشته ای را که می توانند در آن ادامه تحصیل بدهندانتخاب نموده و اقدام به ثبت نام جهت شرکت در امتحانات مربوطه و طی مراحل پذیرش نمایند.
طول دورة فوق لیسانس حداقل 2 سال و Phd چهار سال می باشد. تعداد واحدهای لازم برای گذراندن در هر دو مقطع عموماً بین 20 تا 30 واحد می باشد که باید در نیمی از طول مدت تحصیل گذرانده شوند و بقیة دوره به گذراندن پایان نامه اختصاص دارد.
زبان تدریس در دوره های فوق لیسانس و Phd ، ترکی یا انگلیسی می باشد.

آزمون LES :

امتحان ورودی تحصیلات تکمیلی (بالای لیسانس) یا LES، امتحانی است که امتیاز آن در برخی موارد جهت ورود به دوره های آموزش تحصیلات تکمیلی بعد از لیسانس و موارد مشابه از قبیل دوره های تخصصی و پذیرش مربی در دانشگاهها و .. در ترکیه مورد نیاز می باشد. امتیاز بدست آمده در این امتحان بوسیله برگة نتایج آزمون LES به داوطلبان اعلام می شود و در مواقع لزوم توسط داوطلبان به مؤسسات مربوطه ارائه می گردد.
این آزمون، سالانه دوبار از طرف مرکز گزینش و جابجایی دانشجوی ترکیه (ÖSYM) در ماههای May و December برگزار می شود. این امتحان یک آزمون استعداد سنجی شامل 2 بخش رقمی (Quantitative) و کلامی (Verbal) است وهدف از آن، سنجش توانایی افراد در زمینه های کلامی، رقمی و تفکر منطقی می باشد که بر میزان موفقیت آنان در طی تحصیلات تکمیلی می تواند تأثیرگذار باشد. بدین ترتیب، سؤالات این آزمون در جهت سنجش میزان معلومات افراد در رشته تحصیلی تخصصی آنها نمی باشد. سؤالات به گونه ای طراحی می شوند که فارغ التحصیلان رشته های مختلف دانشگاهی قادر به پاسخ دادن به آنها باشند.
تمام کسانیکه در سال آخر دورة لیسانس مشغول به تحصیل هستند، دارندگان مدارک لیسانس، فوق لیسانس و دکترا و یا دانشجویان دورة فوق لیسانس و دکترا می توانند در این آزمون شرکت نمایند.
امتحان LES در مراکز دانشگاهی 41 شهر ترکیه و قبرس شمالی برگزار می گردد. نتایج LES از تاریخ برگزاری آزمون به مدت دو سال اعتبار خواهد داشت.
 

برای رای دادن اجازه ندارید. لطفا وارد سایت شوید.
نظرات اجازه ارسال نظر ندارید. لطفا وارد سایت بشوید.
honar
salam azizan khubin? man kardani gerafk va karshenasi honarhaye eslami tamum kardam,mikhastam bebinam hazineye arshad pajohesh honar chegad misge?
1690002263
2013.2.4 - 2:46
اجازه ارسال جواب ندارید.
شکایت از این نظر
تحصیل درمقطع فوق لیسانس
می خواستم بدونم رشته بیوشیمی بالینی برای تحصیل در ترکیه وجود داره وهزینه تحصیل در این رشته چقدره؟
omid63
2012.9.3 - 11:33
اجازه ارسال جواب ندارید.
شکایت از این نظر
ادامه تحصیل و کار در ترکیه و هزینه زندگی بدون شهریه در ماه
سلام
من در حین تحصیل در مقطع کاردانی IT در دانشگاه علمی کاربردی هستم.
میخواستم در مورد کار در حین تحصیل و بعد اقامت در ترکیه از شما راهنمایی بگیرم. در ضمن من آذری هستم میخواستم بدونم در ترکیه برای من به خاطر آذری بودنم امتیاز قائل میشن یا نه.
در ظمن این رشته در دانشگاههای ترکیه به ترکی تدریس میشه یا نه.
ayyob
2012.8.10 - 17:57
اجازه ارسال جواب ندارید.
شکایت از این نظر
جواب: ادامه تحصیل از دبیرستان
sh4ne گفته: سلام دوستان من در حال حاضر دارم مقطع اول هنرستان رو میخونم متولد سال 1375 هستم///
میشه راهنماییم کنید از چه راهی و چه زمانی برای ادامه تحصیل در رشته ترکیه و چجوری اقدام کنم؟ مرسی

خوب موقعي به فكررفتن افتادين مي تونين به راحتي توي دانشگاه هاي تركيه ادامه تحصيل بدين. به سايت زير يه سري بزنين احتمالاً مفيد باشه براتون
www.tomerpol.com
arimoo
2012.8.8 - 12:42
اجازه ارسال جواب ندارید.
شکایت از این نظر
ادامه تحصیل از دبیرستان
سلام دوستان من در حال حاضر دارم مقطع اول هنرستان رو میخونم متولد سال 1375 هستم///
میشه راهنماییم کنید از چه راهی و چه زمانی برای ادامه تحصیل در رشته ترکیه و چجوری اقدام کنم؟ مرسی
sh4ne
2012.5.24 - 15:57
اجازه ارسال جواب ندارید.
شکایت از این نظر
کارشناسی ارشد حسابداری ومامایی
با سلام و خسته نباشید
از شما تشکر میکنم که اطلاعات خوبی در اختیار ما قرار دادید
خواستم بپرسم تو دانشگاه های ترکیه رشته های مامایی و حسابداری هم هستش برا کارشناسی ارشد ؟؟ و کل هزینه ای که اونجا برا تحصیل لازم هستش چقدره ؟ و چه مدت طول میکشه تا مدرک کارشناسی ارشد رو اونجا بگیریم ؟؟؟
ممنون اگه زود جواب بدید و بهم ایمیل کنید
hamednajar
2012.4.25 - 0:48
اجازه ارسال جواب ندارید.
شکایت از این نظر
راهنمایی و اخذ اطلاعات لازم
سلام وقت بخیر. امیدوارم سال خوبی داشته باشین.
من و همسرم قصد داریم به ازمیر مهاجرت کنیم. میخوام راهنمایی کنین و اینکه همسرم اذری زبان هست و من فارس زبان. میخوام زبان ترکی را یاد بگیرم و بعد دانشگاه شرکت کنم. مدیریت و حسابداری خوندم.
شرایط درامدی و زندگی درازمیر را نمی دونم میشه راهنمایی کنین.

با تشکر
ممنون میشم اگه برام ایمیل کنین مطالب را
شادو ارام باشید
leili
2012.4.3 - 0:47
اجازه ارسال جواب ندارید.
شکایت از این نظر
ئد
سلام من متوجه نشدم زمان امتحان کدوم دانشگاه 30 فروردین؟
shaylan
2012.3.14 - 5:04
اجازه ارسال جواب ندارید.
شکایت از این نظر
پذیرش در دوره ی دکتری
سلام خسته نباشید
من کارشناسی ارشد برنامه ریزی توریسم خوندم میخواستم بدونم برای دوره ی دکتری در ترکیه وشهر استنانبول از چه طریق باید اقدام کنم
ممنون
ipek
2012.2.11 - 7:37
اجازه ارسال جواب ندارید.
شکایت از این نظر
سلام
سلام من کارشناسی زبان ایتالیایی میخونم واسه فوقمیخوام برم ترکیه شرایطش چیه؟لطفا راهنماییم کنید
major
2012.2.3 - 10:56
اجازه ارسال جواب ندارید.
شکایت از این نظر
tahsil
slm.man mikham vase arshad beram torkiye.reshteye tahsilim memarie.(architect) hala mikham bedunam riz b rize karai ke bayad anjam bedam chie? madrake zaban chi mikhan?hazineha unja chetore?sharayete kar chetore? mikham hatman beram.hata talasham bar ine k sale tahsilie ayande unja basham.khahesh mikonam komakam konid.merc
peni
2012.1.3 - 7:35
اجازه ارسال جواب ندارید.
شکایت از این نظر
tahsili
aya azmone yos hazf shode ya na?sharayete jadid ra niz barayam befrestid merci
mehdi azarmehr
2011.6.22 - 12:21
اجازه ارسال جواب ندارید.
شکایت از این نظر
ادامه تحصیل در ترکیه ( مركز رسمی آزمون تومر آنکارا )
مركز رسمی آزمون تومر دانشگاه آنکارا (ایران_تهران) جهت متقاضیان ادامه تحصیل در ترکیه دوره های زیر را برگزار میکند:
* مشاوره در زمینه ادامه تحصیل در ترکیه در(تهران و تبریز )
* برگزاری و اجرای آزمون رسمی تومر ( زبان استانبولی ) در تهران (مرکز آزمون)با ارائه مدرک دیپلم تومر از آنکارا
* برگزاری دوره ها ی تومر ( جهت دیپلم زبان استانبولی ) >> تهران _ تبریز _ ارومیه
* برگزاری دوره های آلس (جهت کارشناسی ارشد و دکترا ) >> تهران _تبریز _ ارومیه
* دوره های ریاضی و زبان استانبولی ( جهت متقاضیان با مدرک دیپلم متوسطه ) >> تهران _ تبریز_ ارومیه و زنجان
* ثبت نام آزمون تومر >> تهران _ تبریز

www.ALES.BLOGSKY.com
www.irantomer.com

متقاضیان از ( تهران و زنجان ) در ساعات مشخص شده میتوانند با این شماره تماس حاصل فرمایند :
86_66552085 021
تماس 11 الی 18

متقاضیان از ( تبریز و ارومیه و اردبیل ) در ساعات مشخص شده میتوانند با این شماره تماس حاصل فرمایند : 5572799 0411
تماس 11 الی 18
tomer
2011.3.25 - 14:03
اجازه ارسال جواب ندارید.
شکایت از این نظر
هزینه
سلام
می خواستم بدونم هزینه زندگی یک نفر در انجا به جز شهریه چقدره؟
این امتیازی که به ترک های ایران میدن چیه؟
من فوق دیپلم کامپیوتر هستم می تونم بیان اونجا لیسانس بخونم؟
ممنون میشم اگه کسی منو راهنمایی کنه
mairmax
2011.1.6 - 8:11
اجازه ارسال جواب ندارید.
شکایت از این نظر
ادامه تحصیل
سلام من میخواستم برای ادامه تحصیل به قبرس بروم ولی خانواده ام میگن ترکیه… میشه خواهش کنم اگه کسی اطلاعاتی داره منو راهنمایی کنه…اینکه برای تحصیل در رشته داروسازی قبرس بهتره یا ترکیه؟
و هزینه تحصیل در قبرس و ترکیه در رشته پزشکی داروسازی به چه صورت است؟
هزینه خوابگاهو پانسیون چقدر است؟هزینه زندگی به چه صورت؟
کدام دانشگاه برای تحصیل به زبان انگلیسی است؟(همدر مورد قبرس هم ترکیه).
و کدام دانشگاه قبرس و ترکیه برای تحصیل پزشکی یا داروسازی بهتره؟(تحصیل به زبان انگلیسی.)
برای تحصیل چه کشوری مناسب تره؟ قبرس یا ترکیه؟
نحوه پذیرش به چه صورت است؟مدارک لازم برای پذیرش چیست؟و برای اخذ پذیرش به چه صورت باید اقدام کرد؟
و اینکه آیا از لحاظ اقامت تحصیل و زندگی برای دختر مجرد امنیت در قبرس و ترکیه به چه صورت است ؟(هم محیط خوابگاه هم محیط بیرون از خوابگاه و پانسیون) هم در مورد قبرس هم ترکیه)؟
ممنون میشم اگه کسی میدونه راهمایی کنه.
lilly
2010.11.18 - 19:06
اجازه ارسال جواب ندارید.
شکایت از این نظر
شعبه رسمی و انحصاری تومر دانشگاه آنکارا در ایران تبریز
شعبه رسمی و انحصاری تومر دانشگاه آنکارا در ایران / آموزش تومر(ترکی استانبولی)و برگزاری امتحان تومر به صورت اینترنتی و اعطاء مدرک تومر آنکارا با کد بین المللی/ مشاوره در مورد تحصیل در ترکیه 0411-4770751
برای اطمینان میتوانید از سایت رسمی تومر دانشگاه آنکارا بازدید کنید
www.bilemek.com/uts/merkezler.aspx
tebriztomer
2010.10.19 - 9:08
اجازه ارسال جواب ندارید.
شکایت از این نظر
ادامه تحصیل
با سلام
من تو سال دوم دبیرستان رشته ریاضی فیزیک تحصیل میکنم
اما میخواستم بعد از گرفتن دیپلمم تو دانشگاههای ترکیه به ادامه تحصیل بپردازم ولی نمیدونم تو کدوم امتحانت باید شرکت کنم یا چه کارایی رو باید بکنم
(آذری زبان هستم-بچه تبریز)(درس زبان انگلیسیم هم خوبه)
خواهشا کمکم کنید
afshingreen
2010.8.5 - 5:24
اجازه ارسال جواب ندارید.
شکایت از این نظر
ادامه تحصيل
سلام خسته نباشد
من ميخواستم بدوم شرايط ادامه تحصيل در دانشگاهاي تركيه چطوريه .من دانش اموز ريشته رياضي فيزيك و امسان هم دوره پيش دانشگاهي هستم ميخواستم بدوم اگه من بخوام كارشناسي رو تو تركيه بخونم به چه مدركي نياز دارم با مدرك ديپلم ميشه ادامه داد يا نه
saeed smv
2010.6.4 - 16:10
اجازه ارسال جواب ندارید.
شکایت از این نظر
تحصیل
با سلام من لیسانس نرم افزار از دانشگاه ازاد دارم. می خواستم ببینم می تونم اونجا تو رشته هوش مصنوعی یا روباتیک ادامه تحصیل بدم (فوق). اگه میشه اسم دانشگاههایی رو که این رشته ها رو ارایه میدن با شرایطشون رو برام میل کنید ممنون می شم.
mahdivaezmehr
2010.6.3 - 16:04
اجازه ارسال جواب ندارید.
شکایت از این نظر
تحصيل
من فوق ليسانس كامپيوتر ،هوش مصنوعي و رباتيك هستم دكترا را در كدام دانشگاه تركيه ادامه بدهم زمان امتحان دكترا در دانشگاههاي تركيه كي مي باشد
vahidbr
2010.5.3 - 18:59
اجازه ارسال جواب ندارید.
شکایت از این نظر
سایر نظرات 1 2 بعدی >>
Kullanıcı

نام کاربری:

پسورد :


یادآوری پسورد
پسوردم را فراموش کردم
آکتیوسازی
عضو شوید
جستجو
Word دانلود معرفی به دوستان پرینت